„Děti byly ubytovány ve stanech s podsadou a zařazeni do čtyř oddílů,“ řekl nám hlavní vedoucí Stanislav Večeřa.

Tábor u Žlutic pořádal Sbor dobrovolných hasičů Konstantinovy Láz­ně.

Táborníkům také vedoucí připravili celotáborovou hru nesoucí název Z pohádky do pohádky. „Zde byla zařazena na každý den jedna známá pohádka, například O perníkové chaloupce, O popelce, O pejskovi a kočičce nebo o Šmoulících,“ uvedl Večeřa. Dále byly praveny hry, které táborníci plnili během pobytu a za výsledky dostávali Vladařské královské dukáty.

„Ty si později na táborové pouti mohli směnit za různé ceny podle počtu získaných dukátů,“ dodal vedoucí.

Další program byl také pestrý.

„Vyšli jsme na celodenní pěší výlet do městečka Rabštejn nad Střelou nebo jsme autobusy vyjeli na noční prohlídku na Horní hrad Hauenštejn, absolvovali jsme běžeckou opičí dráhu,“ podotknul Večeřa s tím, že mladí hasiči se vydali i na noční stezku odvahy, na které byly připraveny úkoly.

Diskotéky jsou na táborech snad samozřejmostí. Ani mladí hasiči neměli výjimku.

„Diskotéky se konaly v táborové základně, ale měli jsme i táboráky,“ uvedl hlavní vedoucí.

„Navštívili nás také hasiči z Teplé se svým požárním autem MAN a předvedli ukázku zásahu s pěnou a vysokotlakým čerpadlem a táborníky seznámili s vybavením vozidla,“ dodal Večeřa.

Pěna poté posloužila ke klouzání z kopce. „Skutečný zásah hasičů ze Žlutic na likvidaci vosího hnízda v hospodářské budově tábora jim zpestřil táborový zážitek,“ řekl vedoucí.

V táboře se děti i zdokonalovaly a zlepšovaly svojí fyzickou zručnost a zdatnost, „Uvařily si na otevřeném ohni oběd a naučily se také další tábornické dovednosti. Hrali zde míčové hry a poznávali nové kamarády a přátele a nabíraly nové síly před zasednutím do školních lavic. Někteří mladí hasiči tu táboříli již poněkolikáté,“ vyzdvihl vedoucí Večeřa.

Na letošní, už šestnáctý ročník se sjelo jedenašedesát dětí dětí a osm oddílových instruktorů. „Zdárný průběh a chod tábora zajišťovalo šestnáct hasiček a hasičů, vedoucích dětských kolektivů z Dalovic, Jáchymova, Karlových Varů, Konstantinových Lázní, Stružné, Teplé a Toužimi,“ uzavřel Večeřa.