Nyní přišel čas na poslední část, jižní věž směřující k náměstí. Jde o část, která již rekonstrukci prodělala, a to před necelými deseti lety. „Oprava však nebyla dokončena. Chyběly kamenné prvky a fasáda byla udělána pouze v základním provedení. Nyní dojde k finálnímu provedení. Budou dodělány chybějící kamenné prvky a omítka tak, aby byla věž stejně barevná ze všech stran,“ sdělil starosta Tachova Jiří Struček.

Kromě exteriéru věže se tentokrát dostane také na interiér. „Při této příležitosti začne také rekonstrukce vnitřních omítek. Udělá se přibližně půlka věže. Tato práce se na lešení dělá mnohem lépe, než kdyby musela být prováděna zdola,“ dodal starosta s tím, že lešení by se kolem této dominanty Tachova nemělo v dalších letech objevit – právě díky spojení popisovaných prací.

Hlavním investorem rekonstrukce je Rytířský řád Křížovníků s červenou hvězdou. Město ale stejně jako v předchozích letech opět na opravy přispělo. „Přispěli jsme pěti sty tisíci korun. Kostel Nanebevzetí Panny Marie je bezpochyby jednou z hlavních dominant města, tudíž nám také záleží na tom, abychom to zde měli hezké.“

Termín dokončení poslední fáze rekonstrukce kostelní věže by měl být podobný jako při předchozích opravách. „Vždy jsme s Rytířským řádem Křížovníků s červenou hvězdou byli domluveni, aby práce byly dokončeny do Historických slavností. Letos tomu nebude jinak,“ uzavřel Struček.