Modeláři svá vymazlená letadýlka zde nepředvádí poprvé, letecká show plná RC maket letadel, JET modelů a modelů vrtulníků se na novodvorském letišti koná již po dvacáté. A stejně jako v uplynulých letech, i tentokrát je připraven doprovodný program především pro děti. „Čekat na ně bude skákací hrad a budou si moci zapůjčit modely stavební techniky a RC auta a ozkoušet si na vlastní kůži jejich ovládání,“ láká jeden z hlavních pořadatelů Petr Bareš. Připravena je také bohatá tombola o ceny, kdy dvě hlavní výhry jsou vyhlídkové lety letadlem Sova. Návštěvníci uvidí také vlekání obřích větroňů. „Chybět nebude občerstvení a program bude pokračovat večer, kdy zahraje Jára Chroust,“ zve dále Petr Bareš.

Dorazit na letiště by měl opět i mistr republiky RCA Milan Valenta a také další borec Roman Gerlich s velkými modely JET letadel. Návštěvníci se tak mohou těšit na vskutku nevšední podívanou plnou ukázkových vývrtek a dalších akrobatických kousků, nad kterými se chvílemi až tají dech.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Mistr republiky Milan Valenta exceloval na akci již vloni. Tehdy se svými dovezenými stroji předváděl doslova psí kusy. „To zelené je letadlo specifikace IMAC, což je polomaketa skutečného stroje zmenšená do určitého měřítka, kdy stejně jako u skutečných letadel i zde jsou stejná pravidla při akrobatických závodech, akorát tady my piloti stojíme na zemi,“ popsal vloni pro laiky velmi zjednodušeně jeden ze svých strojů a průběh ukázky sympatický mladík. Doplnil, že ovládání není až taková sranda a vyžaduje plné soustředění neb tyto stroje se ovládají zrcadlově.

Začátek tréninků je v 10 hodin, hlavní program vypukne ve 13 hodin. Vstupné je dobrovolné.