Ta však nejvíce postihla dopravu. V zemi nejezdily vlaky a nádraží zela prázdnotou. Nejinak tomu bylo i na Tachovsku. „Lidé z médií ví, že stávkujeme, tak se tu dnes ani nikdo neobjevil,“ řekla Tachovskému deníku jedna z pracovnic tachovského nádraží, jméno však zveřejnit nechtěla. A ke stávce odborářů byla skeptická. „Já s ní prostě nesouhlasím,“ řekla nám žena rozhodně.

I přes nesouhlas některých železničářů byl na vstupních dveřích vyvěšen agitační leták s palcovým titulkem „Stávka“.

Autobusy na Tachovsku ale jezdily podle běžných jízdních řádů a některé, zejména dálkové spoje, byly posíleny. Podle infromací, které vydala společnost ČSAD Autobusy Plzeň, byly posíleny spoje ze Stříbra do Plzně a Plané. Šlo tak o náhradu za vlaky.

Problémy neměli ani žáci, kteří dojíždějí každý den do škol. „Studenti, kteří dojíždějí, neměli ráno žádné problémy,“ potvrdila nám ředitelka tachovského gymnázia Irena Volkovinská.

V Základní škole Zárečná Tachov chyběli jedinci. „Jsou to ti, kteří dojíždějí vlakem například z Lomu. Některé ale dovezli rodiče autem. Kantoři přijeli všichni, učilo se normálně,“ uvedl ředitel Zdeněk Hnát.

„Stávka chod školy nijak neovlivnila,“ řekl ředitel ZŠ Mánesova Stříbro Václav Peteřík. „Chyběli jen jednotlivci. Nedokážu posoudit, zda to bylo z důvodu nemoci nebo proto, že se nedostali do školy. Učitelé tu byli všichni.“

Vlastní zkušenost měl s dopravou do zaměstnání i autor článku. V autobuse, který jezdí z Plané do Tachova, jezdívá běžně kolem patnácti lidí. Ve čtvrtek ráno jich ale paradoxně jela sotva polovina.