V minulých dnech osazovali dělníci dolní část jámy šalovacími deskami. „Děláme tady šalování pro jímku, která bude sloužit pro kašnu,“ vysvětlili Deníku na místě.

Představitelé města, zástupci dodavatele a další zainteresované subjekty se na stavbě sešli v úterý při kontrolním dnu. „Shodli jsme se na tom, že stavba pokračuje díky příznivému počasí velmi dobře, dokonce je v mírném předstihu,“ sdělil Deníku starosta Stříbra Bohuslav Červený. „Na jedné věci jsme se ale neshodli, protože zhotovitel požaduje navýšení ceny za některé vícepráce. To musíme napřed posoudit, takže to budeme ještě řešit,“ doplnil Červený.

Jáma, která nyní dominuje náměstí ve Stříbře a je v těchto dnech stěžejním místem stavby, bude zázemím pro kašnu. „Bude zde umístěna veškerá technologie pro provoz kašny,“ uvedl starosta.

V příštím týdnu by se práce na revitalizaci stříbrského náměstí měly ještě rozšířit. „Začne se pracovat na pokládání infrastruktury, takže kvůli tomu bude omezen provoz v jižní části náměstí. Vozovka bude částečně rozkopána, ale průjezdnost bude s určitými omezeními zajištěna,“ řekl Deníku stříbrský starosta.

Celkové náklady na revitalizaci náměstí se původně odhadovaly na osmdesát milionů korun, město pak žádalo o dotaci. Konečná vysoutěžená cena dodávky obnovy náměstí se pohybuje okolo čtyřiceti milionů korun. Práce by měly být dokončeny přibližně v polovině příštího roku.