Předseda klubu Martin Krejza k ní přizval i vlastníky veteránů z Vejprnic. „Náš klub má zatím jen šest členů. Ale prakticky už budeme v listopadu fungovat celý rok,“ uvedl Krejza.

Staré automobily se zastavily na stříbrském náměstí, kde je obdivovali kolem jdoucí. „Naše trasa vedla ze stříbrské STK, přes náměstí, kde jsme chvíli postáli a povídali si s lidmi. Hodně se nás ptali na různé technické údaje, staří vozu i rekonstrukce,“ řekl Krejza. „Naše cesta pak pokračovala do Okrouhlého hradiště, kde jsme poobědvali. Tento výlet jsme nazvali prvním ročníkem stříbrských pahorkatin,“ dodal předseda se slovy, že jedním z nejstarších vozů klubu je Tatra 11 z roku 1928.

Mezi milovníky starých vozů patří i Josef Dlouhý ze Stříbra. „Já jsem také motorista, mám pět motocyklů a tři auta. S jedním starším jezdím na podobné akce, po okolí,“ řekl Dlouhý.

Jako první v roce prý jezdí Plzeňáci. „Pak to jde jedno za druhým, jezdí kluby z Klatov, Mariánských Lázní, jezdí se Saša Kolowrat a další. Je to velký koníček. Osobně nejvíce obdivuji ta nejstarší auta s dřevěnými kostrami. To se ani nedá popsat, je to nádhera. To se musí prostě vidět,“ usmívá se Josef Dlouhý ze Stříbra, který se chce také přidat do stříbrského klubu.