Předběžný odhad investic na realizaci projektu je několik desítek milionů korun. „Mateřská škola bude budovou, která bude ve městě stát několik desítek let a bude nám sloužit. Proto jsme se rozhodli jít cestou architektonické soutěže. Abychom získali kvalitní návrhy, tak musíme mít adekvátní odměnu, kterou je částka, která byla zastupitelstvem uvolněna," řekl v úvodu starosta města Stříbra Karel Lukeš.

Architektonická studie už je vypsaná a v druhé polovině června zasedne výběrová komise, která se jimi bude zabývat. Členy komise budou vedle starosty Lukeše například místostarosta nebo architekti z Plzeňska.

Kam poputuje vyčleněných 200 tisíc korun? První tři vítězní uchazeči soutěže obdrží 60, 30 a 15 tisíc korun. Další uchazeči obdrží po 7,5 tisících. Odměna nezávislých porotců je do výše šedesáti tisíc korun. Notářských úkonů do 20 tisíc korun. Administrace a příprava soutěže je vyčíslena do 50 tisíc korun.
Výstavba a realizace nové mateřské školy by se měla vyšplhat na 30 milionů korun.

Mateřská škola je ve Stříbře vlastně jen jedna s tím, že má pod svoji správou tři budovy – Soběslavovu, která je nejnovější – Palackého a Pastýřskou, které jsou v budovách bývalých vil, které na školky byly v minulých letech přestaveny. Pokud se tedy městu podaří získat dotaci a postavit novou mateřinku, dvě poslední zmíněné školky by se přestěhovaly do nově vystavěné ze zmíněné soutěže. Zbylé, prázdné vily budou v budoucnu využity na jiné aktivity.

Pro stříbrskou novotu už město vyčlenilo prostor. Stát bude v prostoru za obchodním domem u kruhového objezdu, kde bylo také plánované Rákosníčkovo hřiště, město však v hlasovací soutěži neuspělo a umístilo se na druhém místě.

„Určitě je nová lokalita pěkné místo, i dobře položené. Je kousek od autobusového nádraží," řekla už v minulosti Deníku ředitelka stříbrské školky Věra Cikánová.