„Policisté dostali oznámení o tomto činu deset minut po devatenácté hodině,” uvedla tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Muže policistům udali svědci, kteří se nacházeli nedaleko tachovského supermarketu Lidl. Do telefonu policistům sdělili, že podle nich zřejmě opilý motorista vyjížděl z kruhového objezdu směrem na Planou. Nebyl sto se udržet ve svém jízdním pruhu a ohrožoval tak ostatní účastníky silničního provozu tím, že bez varování vyjel ze svého jízdního pruhu do protisměru.

„S nikým se naštěstí nestřetl,” doplnila mluvčí Jiroušková. Muž podle svědků po svém nebezpečném manévru vozidlo zastavil a vystoupil. „Právě v této chvíli svědci zavolali policii, protože muž po vystoupení z auta jevil známky silné podnapilosti,” vysvětlila Jiroušková.

Když na místo přivolaná hlídka dojela, dala řidiči dýchnout do detekčního přístroje.

„Podezření se dechovou zkouškou potvrdilo. Přístroj naměřil hodnotu tři celé a dvanáct desetin promile alkoholu v dechu,” uvedla mluvčí.

Řidič renaultu si pak už za volant sednout nesměl. Policisté mu totiž na místě odebrali řidičský průkaz. „Souhlasil i s lékařským vyšetřením, jehož součástí je i odběr krve,” sdělila mluvčí Dagmar Jiroušková.

Opilec se kvůli svému jednání dopustil přečinu řízení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí vysoká pokuta. Nyní je už jasné, že jeho prohřešek se neobejde bez potrestání.