Přes lávku vede turistická trasa, takže i pěší, kteří chtějí přejít řeku a pokračovat do lesa, nemohou. Podle končícího starosty Miroslava Peška opravu mostku plánují již delší dobu. „Na opravu mostu má už obec připravené trámy, už na jaře jsme je nechali nařezat. Nevím, jestli se do práce budoucí zastupitelstvo pustí ještě letos, nebo zjara příštího roku. Já už totiž obec vést nebudu,“ řekl Deníku starosta a dodal: „My lávku chtěli opravit, řešili jsme však ještě jiné akce v obci, s mostem jsme proto čekali. Bohužel vše dopadlo, tak jak dopadlo. Oprava mostu už tedy bude úkolem nového zastupitelstva, o kterém se bude jednat během ustavující schůze až 19. října,“ dodal Pešek.

Kamion v pondělí k řece dojel z kopce od Pavlovic. Tam končí silnice a navazuje na ni lesní cesta. Poté, co najel na lávku se přední kolo tahače s návěsem propadlo skrz dřevěné trámy a zůstalo viset nad vodou, zadní náprava shrnula další trámy a kola zůstala jen na ocelových nosnících. "Kamion přijel na most směrem od Pavlovic, což je pro mě naprosto nepochopitelná věc. Ta cesta není v mapách značená jako silnice, ale jako pěšina," divil se jeden z místních obyvatel.

Z vyprošťování kamionu z mostu přes Mži i osady Ústí na Tachovsku.
Video z vyprošťování: Neuvěříte, kudy musel kamion k lávce pro pěší přijet

Odtah nákladního vozidla trval celý den a byl velmi komplikovaný. „Vzhledem k nepřístupnému terénu se s vyproštěním začalo až v úterý ráno,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar. Na místo dorazily vyprošťovací vozy soukromé odtahové služby. Jeden z nich po příjezdu ovšem zapadl v blátě. „Děláme takovou práci už nějakou dobu, ale s tímhle jsme se ještě nesetkali. Bahno, kamion na mostku, a tak daleko od silnice,“ divil se pracovník odtahové služby. Kolem druhé hodiny odpolední se podařilo návěs stáhnout na přilehlou louku. Tou dobou ale čekala na tým odtahovky ještě cesta s kamionem rozblácenou lesní cestou nahoru do Pavlovic. "Nakonec jsme ho vytáhli. Tatra sice na blátě klouzala, ale kamion je venku," dodal poté řidič Tatry Robert Oplt.