Shodou okolností se sjelo také 13 soutěžících družstev. O nejlepší čas tak soutěžila družstva – Stříbro A, Pňovany, Štědrá M, Nýřany M, Kostelec M, Nýřany Ž, Nové Sedliště Ž, Staré Sedliště, Štědrá Ž, Stříbro B, Kostelec Ž, Damnov, Nové Sedliště. „Není to jen soutěž hasičů z Tachovska, přijeli i soutěžící z Karlovarska a Plzeňska. Jde o soutěž na čas, při které musí sedmičlenné družstvo připravit stříkačku a pospojovat hadice, závěrem pak zamířit na cíl a „hasit“,“ vysvětlil nám velitel SDH Stříbro Jan Vlček.

Vloni vyhráli hasiči z Kostelce, František Trhlík, jako starosta Kostelce, přijel své občany podpořit. „Průběžně jezdím s nimi, u nás máme padesát sedm členů,“ pochlubil se starosta. „Trénují z návesního rybníku, a teď také z nově otevřené cvičné plochy. Jsem na ně hrdý, letos totiž také poprvé soutěžili v lize Hořina, což je soutěž nad rámec Tachovska,“ řekl nám František Trhlík.

Na všechna družstva čekaly hodnotné ceny, každé si odveze domů dárkový koš. Láhev vína a drobné předměty. Hasiči z různých míst přijeli podpořit i členové rodiny. „Přijela jsem fandit tatínkovi a strejdovi Mírovi. Taky bych chtěla být hasičem, už jsem si zkusila smotat hadice,“ pochlubila se čtyřletá Zuzana Vacková ze Starého Sedliště.

Výsledky soutěže: Na prvním místě se umístilo družstvo Stříbra A s časem 18.37 minuty. Na druhém místě skončili Kostelečtí M, třetí bylo družstvo z Nového Sedliště M a pomyslnou bramborovou medaily si odneslo Stříbro B.