K přípitku patřilo i doutníkové opojení, každý z účastníků tak vzdal hold nejlepšímu cyklokrosaři. „To se musí přece oslavit. Já Zdeňka znám už od jeho tří let, kdy začínal jezdit BMX. Tehdy Automotoklub pořádal závod a my dělali nábor jezdců. A Zdeněk pak jezdil i s mým synem,“ uvedl Jaromír Hesoun.

Ke slavnostnímu přípitku se přidal i Miroslav Denis. „Pracuji tu asi patnáct let, Zdeněk Štybar starší je můj kamarád. Jeho kluk byl odmala dobrý jezdec, ale málokdo ví, že také v dětství hrál hokej. Jezdil hrát s mým chlapcem do Mariánských Lázní. Myslím, že slavnostní přípitek a doutník se k přání dalších, nejen sportovních úspěchů hodí,“ řekl Denis.

Otec mistra světa měl z přání svých přátel radost. „Jsou to všechno lidé, kteří Zdeňkovi fandí a přejí mu úspěchy. Každý dnes něco přinesl, měli jsme tu pěkné posezení. Všem opravdu děkuji,“ řekl Zdeněk Štybar starší. „Syn by měl do Stříbra přijet někdy v březnu, plánujeme i autogramiádu. Ta by se měla konat ve vstupní hale radnice,“ dodal Štybar starší.