Japonská firma Sanyo je další zahraniční společností, která pronikla na pracovní trh tachovského regionu. Smlouvu o spolupráci její zástupci ze země vycházejícího slunce včera podepsali ve Stříbře s tamní firmou BITCZ.
Předmětem smlouvy je montáž bateriových paků.
„Materiál a všechno montážní zařízení nám dodávají Japonci,“ uvedla Leona Leitgebová, asistentka vedoucího výroby.
Bateriové paky, zatím však pouze pro zahraniční klientelu Sanya, v současné době montuje sedmadvacet zaměstnanců, z nichž absolutní většinu tvoří ženy.

„Ty jsou manuálně zručnější. Ale máme tu samozřejmě i šikovné a hlavně silné chlapy,“ dodala asistentka s úsměvem.
Jednou ze zaměstnankyň společnosti je dvaačtyřicetiletá Stanislava Zelenková, která do Stříbra za prací dojíždí z Heřmanovy Huti.
„S prací jsem spokojená, protože se nejedná o žádnou jednotvárnou a fyzicky namáhavou činnost. A hlavně mne to baví,“ svěřila se Deníku se svými pocity bývalá prodavačka. „Vlastně jsem si sem přišla odpočinout od prodejního chaosu,“ usmála se spokojeně dělnice.
Nadřízenou montážním pracovníkům dělá šestadvacetiletá Lucie Hradová.

„Práce s lidmi je fajn, i když je někdy třeba někoho pořádně popohnat,“ podotkla mistrová.
Stříbrská společnost v brzké době rozšíří výrobu a tím i nabídku pracovních příležitostí. „Zřejmě pro patnáct až dvacet zájemců. Už jsme zaregistrováni na úřadu práce a inzerujeme i v médiích,“ poukazuje Leona Leitgebová.

Na pracovníky firma žádné zvláštní požadavky nemá. „Vyžadujeme hlavně manuální zručnost. A samozřejmě nezbytnou ochotu pracovat. Odvedenému výkonu bude odpovídat i finanční ohodnocení,“ nastínil jednatel BITCZ Ivo Troch.