K další obměně došlo mezi stříbrskými zastupiteli. Na jejich pondělním zasedání složil slib sociální demokrat Pavel Herbst, který v této funkci nahradil Petra Horu ze stejné strany. „Petr Hota odstoupil ze zdravotních důvodů," komentoval výměnu starosta města Bohuslav Červený.

Zastupitelé se také dotkli tématu obnovy tamního náměstí. Starosta už dříve připustil, že revitalizace nabrala zpoždění oproti původním předpokladům. „Máme obavy, aby byly práce včas dokončeny. Je to kvůli dotacím. Musíme vyhovět požadavkům pro tento dotační titul," uvedl Deníku starosta. „Zatím vedeme jednání s dodavatelem, snad se vše podaří, i když některé věci mají zpoždění," vyjádřil naději starosta Červený. Deník o tomto problému informoval v minulých dnech.

Na pořádek a dodržování veřejných vyhlášek bude ve městě dohlížet nový strážník. Podle Červeného by se tak řady městské policie měly rozšířit ze tří na čtyři strážníky. „V nejbližší době k tomu dojde, už je to schváleno," uvedl závěrem starosta města Stříbra Bohuslav Červený.