„Na sjezdovce je momentálně pětatřicet centimetrů sněhu, v provozu je tedy malý vlek,“ sdělil Deníku ve středu dopoledne Vladislav Rendl, který sjezdovku v těchto dnech obsluhuje.

Areál v Přimdě je v provozu denně od 10 do 17 hodin, ve středu, v pátek a v sobotu je možné také večerní lyžování do 21 hodin.

Provozovatelé sjezdovky provedli před zahájením zimní sezony několik běžných úprav. „Jako každý rok to bylo odstranění náletových dřevin, posekali jsme trávu a provedli několik nátěrů. Upravovali jsme výstupní prostor u malého vleku a nástupní prostor u velkého vleku,“ uvedl Josef Langmajer.

Bodová jízdenka na sjezdovce v Přimdě stojí 100 korun a lyžař se za ni může svézt desetkrát na malém vleku a pětkrát na velkém. Dopolední lyžování na čtyři hodiny (od 9 do 13 hodin) bude pro letošní sezonu stát 160 korun, odpolední (cena platí od 13 do 17 hodin) bude za 230 korun. „Pro večerní lyžování platí pouze bodová jízdenka,“ informoval Langmajer.

Sjezdovka má k dispozici také udržované parkoviště, které má kapacitu 200 až 250 osobních automobilů.

„Samozřejmě poskytujeme lyžařům zázemí v podobě Ski baru, který je v hlavní lyžařské sezoně otevřen, máme k dispozici také záchrannou službu. Každý rok na naší sjezdovce pořádá několik škol lyžařské kurzy,“ uvedl provozovatel sjezdovky.

Zatímco na Přimdě se milovníci lyží mohou mohou věnovat své zálibě, sjezdovka v Tachově zatím není v provozu. „Ve středu jsme měnili motor , který pohání vlek,“ uvedl Deníku provozovatel sjezdovky na Vysoké Leopold Šimák. „Jakmile jej nainstalujeme, sjezdovka bude v provozu,“ dodal.

Provozní hodiny na tachovské sjezdovce zůstanou stejné jako v loňském roce. „Od pondělí do pátku bude otevřeno od šestnácti do jedenadvaceti hodin. O víkendu pak od devíti také do jedenadvaceti,“ dodal závěrem provozovatel sjezdovky Šimák.