Jako jeden z námětů si zvolila autorka většiny fotografií Soňa Marešová obrácenou roli psa a člověka. Pes je pánem a dárcem potravy, člověk je uvázán na řetězu a stává se majitelem čtyřnohého chlupáče. Další snímky psů vystavil Zdeněk Goth. Hlavním cílem a smyslem výstavy bylo upozornit na tachovský psí útulek U Šmudliny a prostřednictvím fotografií představit čtyřnohé kamarády případným zájemcům. „Díky mamince máme doma nějaká zvířata. Ať už jsou to papoušci nebo psi, ke kterým mám vztah. Mám i vlastního koně. Fotit se učím ve škole v Mariánských Lázních a spolupracuji s útulkem. Pro něj jsem začala fotit a nyní jsou zde snímky na výstavě," popsala autorka.

Fotky byly k vidění na stojanech v netradičních rámech. „Přemýšlela jsem, čím běžný rámeček nahradit. Napadlo mě dát je do okenních rámů. Jsou tak fotky za sklem a mají zvláštní atmosféru. Část oken je starších od nás z domova, které jsem našla ve stodole a část vypůjčených," řekla o technice uložení fotografií Marešová.

Inspirací pro její tvorbu byl snímek kolující po internetu. Pes na fotografii chodí kolem kotců, ve kterých jsou zavřeni lidé. „Vládu převzal pes a o něco podobného jsem se snažila při fotografování i já. Na jednom snímku je uvázaný na řetězu člověk u něho miska a od člověka odchází pes a nechává ho samotného. Na jiné fotografii člověk prosí o jídlo a pes se jen dívá," dále popsala svoji práci s fotoaparátem autorka.

„Touto výstavou jsme chtěli nejen upozornit na náš útulek a také na to, jaké máme krásné psy," dodala k výstavě správcová útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová. Výstava trvala celou sobotu na letním parketu u bowlingu.