Podle mínění některých čtenářů však byly první trhy spíše rozčarováním a zklamáním nad nízkou nabídkou, jak se čtenáři vyjádřili v internetové diskusi na stránkách Tachovského deníku. Jaké další osudy čekají Farmářské trhy na Tachovsku, jsme se zeptali Ilony Gonové z Komunitního centra, kde se akce koná.

Připravujete pokračování této akce? Neodradily vás reakce na zahajovací trhy?

Od začátku jsme plánovali, že trhy budeme pořádat pravidelně každý měsíc, snad jenom mimo předjarních měsíců, kdy je nabídka komodit nabízených na trzích omezená.

Kdy a kde se tedy uskuteční další Farmářské trhy?

Nejbližší Farmářské trhy se uskuteční v areálu Komunitního centra v Tachově v sobotu 23. října. Začátek je v devět hodin, předpokládaný konec ve 13 hodin.

Jak budou tyto trhy organizovány a jaké produkty budou v nabídce?

Většina prodejců bude své zboží nabízet ve venkovních stáncích, které jim dáme k dispozici. Část prodejců bude v budovách Komunitního centra. K dnešnímu dni máme přislíbenu účast osmnácti prodejců, kteří budou nabízet toto zboží domácí produkce: klobásy, vejce, ovčí sýry, zeleninu, med, ovoce, brambory, medovinu, živé kapry, mošt, pečivo, burčák, koláče, vykuchané pstruhy, archivní vína z Velkých Pavlovic, konifery, keře na živý plot, sušené květiny, keramiku, vazby ze sušených květin, ozdobné dýně a na zahřátí vinný punč, grog a svařené víno. Máme přislíbeno, že by se na sobotních trzích mohla objevit i pštrosí vejce, ale záleží na tom, kolik jich pštrosi snesou.

Při prvních Farmářských trzích si někteří občané stěžovali na malý sortiment nabízeného zboží. Pojistili jste si nějak větší účast prodejců?

Zájem prodejců účastnit se Farmářských trhů je dán především jejich důvěrou, že možnost nakoupit jejich zboží přiláká občany města. Věříme, že se nám společně podaří překonat těžké začátky, a že budou každé další Farmářské trhy v Tachově úspěšnější a úspěšnější. Doufáme, že občané přijdou opět v hojném počtu podpořit soukromé pěstitele, chovatele a výrobce drobných rukodělných výrobků a že budou spokojeni s nabídkou kvalitních domácích produktů a výrobků.

Musejí prodejci za stánkové či za prodejní místo platit nějaký nájem?

Každý prodejce platí stovku za prodejní místo na celou dobu trhů. My za ty stánky také platíme nájem, takže cílem je uhradit stánky.

Před prvními trhy jste říkala, že jednáte s drobnými výrobci a farmáři ze sousedního bavorského regionu. Zúčastní se tedy tachovských Farmářských trhů?

Prozatím se nezúčastní, ale přislíbili, že se svojí účastí budou podílet na Farmářských trzích v příštím roce.

Další trhy se pak uskuteční v listopadu a poslední letošní před vánočními svátky. Budete je koncipovat nějak předvánočně?

Určitě ano, k mání budou vánoční stromky, jmelí, adventní svícny a chceme připravit návštěvníkům klasickou zabijačku.