„Každý majitel veteránu má možnost si nechat zkontrolovat technický stav vozu. Akci proběhla v tuto dobu, protože každý veterán musí mít platnou technickou kontrolu do konce května," vysvětluje Deníku spoluorganizátor akce Martin Krejza.

Na srazu byly k vidění hlavně evropské značky aut. Pozváno bylo asi čtyřicet lidí a akce se zúčastnilo 25 aut. „Letos je malá účast, počasí nám moc nepřeje," dodal Krejza.

Veteránem je auto uznáno, když splňuje určité podmínky. Musí mít stáří do roku 1985, musí být co nejvíce v původním stavu a hlavně v dobrém technickém stavu.

„Na sraz jsem přijel, protože vlastním jeden z vystavených veteránů. Před sedmnácti lety jsem koupil Mazdu RX-7 od jedné paní, která ji měla zaparkovanou na zahradě a zarůstala v kopřivách," vypráví účastník akce Rudolf Kilb a dodává: „Celé auto je v původním stavu, jen jeden malý díl je přelakovaný. Sbírám veškeré informace o tomto voze. Sbírám i knížky o tomto autě a vystřihuji si články z novin."

Dopoledne počasí akci nepřálo, přesto se lidé přišli na auta s obdivem podívat. „Byl jsem tu i minulý rok. Mám rád stará auta. Jezdím na akce i do Tachova. Lásku k veteránům mám od mala. Doufám, že si jednou také nějaký pořídím," vypráví dojmy návštěvník Milan Burda.

Gabriela Jägerová