Vánoční veselí si nenechalo ujít 137 dětí. A tak okolo rybníka Chobot zněly koledy, vyráběly se vánoční ozdoby, které si děti následně navěsily na stromeček, a nechybělo ani vánoční cukroví. Že by někdo pohrdl lineckým rohlíčkem, když je léto? Ani náhodou. Po krabicích s cukrovím se doslova zaprášilo. Že nezkazí žádnou srandu, předvedla obsluha Lodičkárny, která se stylově oblékla do vánočních barev. Jsou prostě se Sluníčkem bezvadně sehraný tým. Úkolů, které musela děcka někdy i za pomoci svých rodičů a ostatního doprovodu splnit, byla celá řada. K Vánocům neodmyslitelně patří ryba, kterou bylo třeba osobně ulovit.

„Původně jsme měli v plánu i sněhovou show v podobě pěny, kterou nám slíbili nastříkat hasiči. Jenomže jednotka musela vyrazit k požáru, takže děcka chvíli smutnila,“ řekla Deníku jedna z organizátorek Jitka Soukupová. „Naštěstí na zklamání děti brzo zapomněly, když stavěly sněhuláky z beden, a popravdě, bojovaly s tím nejen děti, ale i rodiče,“ usmála se.

Gongová improvizace bubeníka Pavla Plánky. Nezapomenutelný hudební zážitek v zatopeném lomu Hradišťák u Konstantinových Lázní.
Zatopeným lomem Hradišťák zněly gongy Pavla Plánky. Hudební produkce nadchla

Nadílka na konci akce, kterou si děti rozebraly zpod stromku, neměla chybu. Děti byly nadšené a akci si na sociálních sítích pochvalovaly i maminky. „Cukroví bylo úžasné, holky se vyřádily, všichni jsme byli spokojení,“ vzkázala pořadatelům Laďka Antošová. „Bylo to prima, chodím na všechny akce Sluníček i Stonožek a pokaždé se mi to moc líbí,“ nešetřila slovy chvály Martinka Šeděnková.

Dodnes mezi organizátory koluje vzpomínka na dobu, kdy akci pořádala Sluníčka poprvé. „Tehdy jsme pouštěli z reproduktorů koledy a po kempu jdoucí pán tehdy povídal manželce: Slyšíš, to zní jako koledy, já asi blázním. A popošli kousek dál a pán prohlásil: Hele, vánoční stromeček, tak se mi to nezdálo, ony jsou opravdu Vánoce,“ řehtá se dodnes parta organizátorů. „A protože i letos byl o akci zájem a radost dětí neskutečná, jedeme dál, za rok si dáme v červenci vánoční repete,“ dodává za celou recesistů Jitka Soukupová. (šav)