Jednoznačně na Tachovsku zvítězil Miloš Zeman, který obdržel 49,08% hlasů, druhý Jiří Drahoš získal 21,91%. Třetí skončil Michal Horáček s deseti procenty, o dvě procenta méně získal na čtvrtém místě Marek Hilšer.

Miloš Zeman by ve 34 obcích (z celkových 51) tachovského okresu postoupil přímo do prezidentského úřadu, když v těchto obcích získal nadpoloviční většinu. Nejvyšší podporu měl ve Starém Sedle, kde ho volilo 73,38 procent zúčastněných lidí. Více než 72 procent voličů se pro Zemana rozhodlo také v Horních Kozolupech a Záchlumí. Naopak nejnižší podporu získal úřadující prezident v Prostiboři, kde se pro něj rozhodlo 38,8 procent zúčastněných voličů.

Nejvyšší volební účast na Tachovsku zaznamenali v obci Broumov, kde odvolilo 77,23 procent voličů, naopak nejmenší zájem o volby byl ve Zhoři, kde přišlo pouze 37 lidí ze 130, tedy 28,46%. Malá účast byla také ve Skapcích a Cebivi, v obou případech pod čtyřicet procent.

Miloš Zeman vyhrál ve všech 51 obcích okresu, další postupující Jiří Drahoš byl ve většině případů na druhém místě, ale našla se i místa, kde byl přehlasován. Například v Broumově, Skapcích a Zhoři byl na druhém místě Marek Hilšer, ve Starém Sedle a Olbramově byl druhý Michal Horáček a v Kokašicích se o druhé místo dělil právě Horáček s Hilšerem.

V samotném okresním městě hlasovalo 55,79% oprávněných voličů, Miloš Zeman získal v Tachově 44,45% hlasů, druhý Jiří Drahoš 24,52% a třetí Michal Horáček 12,14%.