Po opravách volá především povrch dálnice. Dle vyjádření tiskového mluvčího ŘSD Adama Kolouška bude jednou z největších akcí letošního roku oprava cementobetonového povrchu vozovky v pravém pásu dálnice D5 v úseku mezi 136. až 144. kilometrem, tedy směrem na Rozvadov. V průběhu stavby, která by měla vyjít zhruba na 300 milionů korun bez DPH, bude provoz veden jen jedním pruhem v obou směrech. „Předpokládáme, že k zahájení prací by mělo dojít v průběhu června,“ řekl Deníku Koloušek s tím, že samotná oprava by měla trvat dva až tři měsíce.

Opravit je třeba i sjezd z dálnice D5 u exitu 128 Bor. Jedná se o opravu povrchu v délce zhruba 700 m dlouhého úseku silnice I/21. V době uzávěrky vydání Deníku ještě nebylo vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby, přesný termín zahájení prací tak prozatím není znám. „Ve chvíli, kdy bude oprava zahájena, předpokládáme dobu opravy zhruba jeden měsíc,“ uvedl Adam Koloušek. Cena opravy sedmisetmetrového úseku by se měla pohybovat kolem 10 mil. Kč bez DPH.

Do konce srpna musí volit objízdnou trasu také řidiči jedoucí z Tachova po silnici III/19853 přes Dlouhý Újezd dále směrem k obci Žebráky. „Přes zdejší potok bude vybudován nový železobetonový most,“ uvedl Miroslav Hornek ze stavební firmy ROBSTAV, k. s., která stavbu provádí.

Trnem v oku řidičům byla dlouhotrvající rekonstrukce mostu přes Hamerský potok mezi Chodským Újezdem a Zadním Chodovem. Po původních komplikacích se blíží k závěru, od srpna letošního roku bude most zprovozněn, což vítají nejen řidiči osobních aut, ale i cestující autobusy veřejné dopravy. „Ano, je tomu tak, na konci července budou práce hotové a skončí uzavírka,“ potvrdil Deníku vedoucí přípravy a realizace staveb Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Josef Popule. „Na posledním kontrolním dnu jsem se dozvěděl, že je firma dokonce malinko v předstihu, každopádně na konci července by skutečně měla přijít úleva pro všechny řidiče v podobě ukončení uzavírky a zprovoznění mostu,“ potvrdil Populeho slova starosta obce Chodský Újezd Václav Raba. Řidiči musejí dosud používat objízdnou trasu přes Dolní Jadruž, Planou, kolem Svaté Anny a přes Kyjov.

Od začátku dubna asi do druhé poloviny srpna potrápí řidiče také úplná uzavírka mostu v Tachovské ulici v Plané. Objízdná trasa z města k výjezdu na silnici I/21 (od Nové Hospody na Chodovou Planou) vede přes ulici Na Sádkách a Sadovou.