Výměnu světel pomohl financovat program Efekt 2020 Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. "Stávající osvětlovací tělesa byla vyměněna za LED technologii. Tam, kde byly sloupy ve špatném stavu, byly instalovány i nové sloupy," uvedl starosta Boru Petr Myslivec. Cílem výměny byla především úspora energie. Návratnost investice by podle jeho slov měla být v horizontu šesti až osmi let.

Výměna v boru je kompletně dokončena. "Mám z výsledku radost. Světlo je jiné, na dálku vypadá, jako by svítilo méně, ale pod lampami je daleko více světla, než u předchozích svítidel," vyjádřil se dále starosta. Postupně v příštích letech by se mělo řešit veřejné osvětlení v dalších místních částech, které pod borskou radnici spadají. Například v Holostřevech bude dodavatel energie přemisťovat vedení ze vzduchu pod zem, a tak vesnici čeká také instalace nového veřejného osvětlení.

Lampy veřejného osvětlení ale nejsou umístěny nad plochou borského autobusového nádraží. Připomněl to jeden z cestujících. "Nedávno jsme k tomu obdrželi připomínku, ne od občana Boru. V té připomínce se uvádělo, že autobusové nádraží není dostatečně osvětleno. Je pravda, že samostatné lampy tam umístěny nejsou, osvětlena je Nádražní ulice, kde autobusové nádraží stojí," vysvětlil starosta. "Budeme se touto záležitostí zabývat," přislíbil s tím, že v rámci rekonstrukce byla prováděna výměna stávajících lamp, ne instalace nových.