V okrese tyto výměny zpracovávají Městské úřady ve Stříbře a v Tachově. „Na Tachovsku z celkového počtu čtyři tisíce dvě stě jich na začátku prosince chybí vyměnit ještě zhruba osm set,“ sdělil Deníku Václav Fišpera, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství tachovského městského úřadu. „V listopadu jsme evidovali kolem tří set žádostí,“ dodal.

Podle jeho vyjádření ale občané o výměnu řidičských průkazů nejeví přílišný zájem. „Lidé moc nechodí. Už teď víme, že výměnu nestihnou všichni řidiči. Úřední hodiny máme v pondělí a ve středu od sedmi do sedmnácti hodin, ale samozřejmě vybavíme i toho žadatele, který přijde mimo úřední den,“ pokračoval Fišpera.

Opačná situace panuje na Stříbrsku. Zde úředníci věří, že se podaří výměnu průkazů dokončit do konce roku. „Lidé k nám chodí průběžně. Věřím, že nenastanou žádné velké problémy,“ uvedl Deníku Petr Bartoněk z Městského úřadu Stříbro.

Kdo si nenajde cestu na úřad ještě letos, bude jeho řidičský průkaz po 1.1.2011 neplatný. „Pokud řidiči přijdou požádat o výměnu až v lednu, nebudou moci řídit do doby vydání nového řidičského průkazu,“ varoval Fišpera. To ale neznamená, že přijdou o řidičské oprávnění. Řidičům, kteří přesto usednou za volant bez platného řidičského průkazu, hrozí tučná pokuta. „Pokud toto policisté zjistí, mohou udělit blokovou pokutu až do výše dvou tisíc korun“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jersáková.

K výměně průkazů potřebují řidiči platný doklad totožnost, fotografii a řidičský průkaz, kterému končí platnost.