Některé propracované, udržované a zajímavě zdobené náhrobky vás doslova nadchnou. Obratem se však úžas smísí s pocitem zmaru, když uvidíte další část náhrobků, které jsou sice vráceny na pietní místo, ale jsou jen opřené o zeď, neb v padesátých letech minulého století sloužily jako dlažba areálu kravína v Řešíně. Nejstarší z nich byl z roku 1779. Zachránit se jich podařilo sedmasedmdesát, které se v roce 2007 vrátily zpět na hřbitov. Ten byl v roce 2010-2011 zrekonstruován a dle posekané trávy a skříňky s návštěvní knihou je znát, že je udržován trvale. V rohu hřbitova jsou dosud znatelné pozůstatky márnice.

Pohlednice zapůjčil ze své soukromé sbírky Jan Straka z Tachova. Část jich nyní vystavuje v prostorách tachovského zámku.
Staré pohlednice Tachova jsou nyní k vidění v tachovském zámku

Na hřbitov se můžete vypravit po žluté turistické stezce buď od Bezdružic anebo od Řešína, odkud je místo blíže. Rozhodně nezapomínejte na to, že v sobotu je vstup na hřbitov zakázán, a pokud na něj budete vstupovat v jiný den, měli byste mít na hlavě pokrývku. V případě, že půjdete skutečně od Řešína, v lesní části se příliš nezastavujte, je lemována několika obrovskými mraveništi, jejichž obyvatelé neváhají, a jakmile jen na chvíli postojíte, vyrazí po vašich nohách výše po těle, a jejich štípance vskutku nejsou moc příjemné.