Jasná pravidla provozní doby venkovního zimního stadionu ve Stříbře potvrdilo zastupitelstvo města, které rozhodlo, že provoz bude ukončen na konci února. „Zatímco v prosinci díky teplému počasí náklady na vychlazení ledové plochy vzrostly, chladivý únor vše vyprůměroval. Ale ani tak se o případném prodloužení bruslení neuvažuje,“ řekl Deníku místostarosta města Karel Lukeš.

close Výtěžek z akce pomůže malé Elišce, jejíž tatínek leží po autohavárii v komatu. info Zdroj: Deník/Monika Šavlová zoom_in Výtěžek z akce pomůže malé Elišce, jejíž tatínek leží po autohavárii v komatu. Než se však uzavře, chystá se na ledové ploše speciální perlička v podobě exhibičního utkání, kterou jistě milovníci hokeje ocení.

Domácí HC Buldoci Stříbro sehrají v sobotu 18. února exhibiční utkání se Sigi Teamem, který je složen z fotbalových legend. Místo míče se tak za pukem budou honit například známí fotbalisté Karel Poborský, Horst Siegl, Jan Koller či Ivan Hašek. Po zápase se uskuteční autogramiáda a výtěžek ze vstupného, které na tuto akci činí 99 Kč, půjde na dobročinné účely pro malou Elišku, jejíž tatínek leží po autohavárii v kómatu.

Dle informací od místostarosty svědčí o velkém zájmu veřejnosti o kluziště skutečnost, že na volném bruslení se v prosinci prodalo cca 2800 vstupenek. K tomu je třeba připočítat ještě dopolední výuku škol, kdy za prosinec a leden využila tuto možnost v součtu více než tisícovka žáků.

Sportoviště využívají také nejrůznější hokejové kluby, hraje se zde krajská liga, a dokonce se zde hrál i zápas druhé hokejové ligy mezi Klatovy a Chebem, kdy se jednalo o historicky druhé mistrovské utkání o body pod otevřeným nebem. Líté souboje zde probíhají také třeba v rámci Stříbrské NHL.

Stejně jako v uplynulých letech, na jaře a v létě bude plocha opět sloužit pro in-line bruslení a podobné aktivity.