„Byli jsem se tam podívat už několikrát, zatím se nám ale nepodařilo domluvit se zástupci obce na obnově hřbitova. Chceme ho vyčistit na naše náklady,“ uvedl za spolek Omnium Jakub Děd a doplnil, že hřbitov v Nové Vsi je jeden z nejvíce zanedbanýcha zničených hřbitovů z těch, s nimiž se zatím setkali.

Vedení obce Třemešné, pod kterou Nová Ves spadá, snahu dobrovolníků o údržbu starého hřbitova vítá, vadí jí ale nahodilost celé akce. „Samozřejmě bychom snahu spolku uklidit a vysekat hřbitov uvítali. Vadí nám ale, že se jedná o jednorázovou akci. Hřbitov vyčistí, posečou a za rok to bude v podobném stavu jako je teď. Upřednostnili bychom, aby se o něj starali dlouhodobě,“ řekl Deníku starosta obce Ladislav Kletečka. K dohodě podle něj zatím nedošlo. „Nyní je stav takový, že jsme nabídli sejít se na místě a domluvit se na přijatelné spolupráci. K setkání ale zatím nedošlo,“ uzavřel starosta.

Hřbitov v Nové Vsi chtějí uklidit dobrovolníci ze spolku Omnium - život památkám.Zdroj: archiv Omnium z.s. Život památkám

V areálu kladrubského kláštera se uskutečnil další ročník Slavností vína a medu.
Nádvoří kláštera opět hostilo Slavnosti vína a medu