„Z dosavadního šetření vyplývá, že muž, cizinec narozený v roce 1973, měl mít položenou nabíječku baterií na kanystru s benzínem. Následně došlo ke vzplanutí a poté zahoření chodby domu,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.
Podle informací Deníku se místním podařilo požár uhasit ještě před příjezdem hasičů, kteří místo ještě překontrolovali. Při požáru byl ovšem 47letý muž těžce popálen a na místo přiletěl vrtulník záchranné služby, který jej s popáleninami horních končetin a obličeje převezl do nemocnice v pražských Vinohradech.


„V domě bylo nalezeno několik rostlin, pravděpodobně konopí. Zda se jedná skutečně o tuto rostlinu bude zřejmé až po provedené domovní prohlídce,“ doplnila policejní mluvčí.


Podle informací přímo z Josefovy Huti je popálený muž maďarsko-německého původu, údajně trochu podivín, ale problémy s ním sousedé neměli. "Napadlo ho třeba nasadit si čelovku na hlavu a v noci sekat křovinořezem trávu, ale jinak s ním byla celkem normální řeč, i když špatně rozuměl česky. Nic neobvyklého jsme kolem něj nepozorovali," řekli Deníku lidé z Josefovy Huti.