„Žena, která se na obvodní oddělení dostavila, žádala policisty o pomoc. Uvedla, že se nemůže dostat do bytu pro své věci, neboť se v něm uzamkl její devětadvacetiletý přítel. Oznamovatelka se domnívala, že je pod vlivem drog, a tak se bála, aby si neublížil," upřesnila Dagmar Jiroušková, mluvčí tachovské policie.

Dvojice policistů neváhala a na místo okamžitě vyrazila.

Když se snažila narkomana nakontaktovat uvnitř domu, nebyla úspěšná. Pak ale uslyšela hluk z venku. „Policisté vyšli před dům, kde uviděli muže, který nejprve prokopl část skleněné výplně okna v přízemí a poté vylezl na parapet," popsala další děj Jiroušková.

Nahý a od hlavy až k patě nabílený feťák začal na policisty nesrozumitelně pokřikovat a přitom poškodil i druhou část okenní výplně. O střepy se pochopitelně pořezal.

„Policisté muže vyzvali, aby svého jednání zanechal a slezl. Ten však na výzvu nereagoval, vzal z okenní římsy plastový květináč a hodil jej směrem k policejní hlídce a oznamovatelce."

Když z parapetu seskočil, začal utíkat k zaparkovanému autu, do kterého začal bušit. Hlídka svou výzvu tedy zopakovala. Muž ale nedbal. „Policisté proto použili donucovací prostředky a muže, který se po celou dobu zákroku vzpíral, plival, prskal a na nic nereagoval, zpacifikovali," uvedla policejní mluvčí.

Zasahující dvojice na místo přivolala i lékaře, který rozhodl o převozu agresora do nemocnice, ve které byl po ošetření hospitalizován na psychiatrickém oddělení.

Policisté, kteří proti nebezpečnému agresorovi zasahovali, z akce vyvázli s odřeninami. Nejvíce zabrat ale dostaly jejich uniformy. Nejen že na nich ulpěla krev, ale byly i kompletně zašpiněny bílou barvou. „Ošetřující lékař jim doporučil, aby se podrobili zdravotním testům pro případ, že by muž trpěl nakažlivou chorobou," sdělila mluvčí.

Ke kurióznímu případu se pro Deník vyjádřil i vedoucí borského obvodního oddělení policie Radoslav Dráždil. „Za celou dobu své profesní kariéry jsem se nesetkal s tím, že by byla uniforma po zákroku ušpiněna tak kuriózním způsobem," uvedl a připomněl, že policisty nesmí odradit žádný takový zákrok. „Věřím, že výsledky zdravotních testů budou u policistů negativní," dodal.

Policisté se případem i nadále zabývají.