K čemu by měly akce, které Kotec připravuje, sloužit?

Společně s ostatními programy, které spadají pod naše sdružení a které pracují s dětmi a mládeží v Tachově, chceme široké veřejnosti prezentovat svojí činnost a vybrat peníze na dovybavení.

Na co se mohou lidé konkrétně těšit?

První akcí je benefiční koncert, který se uskuteční tento pátek 30. listopadu v klubu Rockstar v Tachově. Začátek je ve 20 hodin. Publiku zahrají kapely Last Crackers ze Stříbra, Sempon a Tomáš Kunžwart z Tachova.

Je to benefiční akce, bude se tedy vybírat vstupné?

Vstupné je dobrovolné a má dvě formy. Buď návštěvníci mohou dát dobrovolný příspěvek anebo mohou přinést nějakou zachovalou věc, kterou už nepotřebují a chtějí se při předvánočním úklidu něčeho zbavit, neví co s tím, tak nám to mohou věnovat. Potom se vybrané věci budou prodávat na předvánočním bleším trhu v sobotu 15. prosince od devíti hodin v komunitním centru v Pivovarské ulici.

Bleší trh je tedy ona druhá dobročinná akce. Co konkrétně mohou návštěvníci věnovat?

Materiálními příspěvky mohou být například knihy, oblečení, hračky, prostě funkční zachovalé věci, které už někdo nepotřebuje a které by se mohly ještě někomu hodit. Lidé nám mohou přinést věci nejenom na koncert, ale i průběžně do klubu Relax v Rokycanově ulici (bývalý internát gymnázia) každé pondělí a středu mezi desátou a devatenáctou hodinou, nebo se domluvit na telefonu 734 313 206 nebo klub.relax@kotec.cz.

Na co budou použity vybrané peníze?

Z vybraných peněz se nakoupí sportovní vybavení a pomůcky pro doučování, ale nejde primárně o peníze. Těšíme se hlavně moc na koncert a všechny návštěvníky, kteří přijdou.