Práce na rekonstrukci náměstí Kryštofa Haranta v Bezdružicích neustaly ani o víkendu. Pracovníci pokládali nový živičný povrch. V důsledku těchto prací je v současné době náměstí pro běžný automobilový provoz uzavřeno. Jde o druhou plánovanou etapu, rozsahem bude ale oproti plánu menší. „Předpokládali jsme, že bychom dostali dotace z regionálního operačního programu. Jenže náš projekt tyto dotace nedostane," uvedl starosta Bezdružic Jan Soulek. Zastupitelstvo ale rozhodlo, že udělají druhou etapu rekonstrukce alespoň částečně. „Finančně se to dá vyjádřit částkou necelých jedenáct milionů korun," dodal starosta.

Nový povrch byl v sobotu položen na komunikaci, která patří Plzeňskému kraji. Tento průtah náměstím tedy financuje kraj. „Město platí vše, co je okolo, respektive, co bude. Zatím jsou hotovy vodící desky, které ohraničují komunikaci. Po obou stranách budou chodníky, parkovací stání, nové autobusové zastávky. Povrch bude z dlažby."

Součástí náměstí a přilehlých prostor bylo i vybudování nové kanalizace pro svod dešťové vody. Tím došlo k oddělení dešťové vody od splaškových vod. Nově se chytá i veřejné osvětlení, ve velké části jsou už položené kabely. „Hotová je i většina základů pro stožáry. Připraveny jsou i kabely ke svítidlům, která osvítí sousoší svatého Floriána. Většina prací by měla být hotová do konce listopadu. Do půli prosince pak proběhnou dokončovací práce.