Ta tvrdí, že zvíře na ni zaútočilo ze stodoly. Jak se však zdá, vše se odehrálo jinak. Alespoň nám to tvrdí sestra zraněné Jarmily Plochové Marie Kapolková z Plané. „Vše je nehorázná lež. Pes nenapadl sestru, ale jejího malého psa. A to v době, kdy si otevřela kotec a chystala se ho vyčistit. Sestra si za to může sama,“ tvrdí Kapolková.

Poukazuje tak na to, že svého křížence žena na novofoundlanďáka i ostatní psy v obci často štvala. „Ten na to nezapomněl a jakmile sestra otevřela jeho kotec, vyřítil se na jejího psa. Ta, ve snaze psíka ochránit, ho vzala do náruče. Novofoundlanďák v útoku na křížence pokračoval a jak se na něj chtěl mermomocí dostat, pokousal i jí,“ dodala Marie Kapolková. „Věřím, že má sestra svého psa ráda, ale když šlo o její zdraví, měla ho nechat osudu a utéct,“ myslí si.

„V každém případě neměla v kotci co dělat. Já osobně psa chodím venčit a postaráno je o něj také. Nikdy nikomu neublížil, hraje si s ním i desetiletá vnučka,“ poukazuje Kapolková. „Nemám se sestrou žádné konflikty, mám ji bezpochyby ráda, ale neumím vystát lež. A sestra vám pravdu v žádném případě neřekla. Přiznala se až mně,“ uzavřela.

Článek ze středy 26. září je zde:

Pes zaútočil na nic netušící ženu

close zoom_in