Jak dlouho už velíte?

Už hodně dlouho, já už si to ani pořádně nepamatuji. Možná, že už to bude dobrých patnáct let.

Jakou disponujete technikou?

Máme osmičku a dvanáctku stříkačky. Ta dvanáctka by už ale potřebovala opravu. Chtěli bychom ale perfektně funkční obě dvě, abychom v případě požáru natáhli hadice až k posledním domům obce. Jinak jsme samozřejmě závislí na profesionálních hasičích ze Stříbra. Ale máme nedaleko ještě Pernarec, kde je také jednotka.

Kdy jste naposledy zasahovali?

Loni. Tady u jednoho domu hořela truhlářská dílna. Podíleli jsme se na tom. Čerpali jsme z místního rybníka vodu do cisteren profesionálům. Byli tu tenkrát ze Stříbra, Pernarce a i z Úněšova.

A co letos?

Letos ještě nebylo naštěstí nic. Ale plánujeme, jako každý rok, takové malé cvičení. Techniku si odvezeme dolů k Úterskému potoku a cvičíme. Chceme taky nalákat mladé a tak jim říkáme, co je potřeba při hašení, jak se rozvíjí hadice, jak pracovat s proudnicí a tak.

Jak je bohatá historie místního sboru?

Tady už je hodně dlouho. Dříve to tady zakládali naši rodičové. Na první stříkačku se mimochodem skládali samotní občané. Prakticky ta hasičina je u nás do těchto dnů?

Kolik členů je u hasičů v Trpístech?

Máme dvaadvacet členů a zasáhová jednotka je devítičlená. V zásadě se také podílíme na pracích v obci, když obec potřebuje.

Co soutěžete? Jezdíváte?

Vzhledem k tomu, že nemáme techniku, která by dojela a používáme jen můj traktor, tak prakticky ne. Je těžké s ním někam dojet.

A naopak pořádáte?

Ne. Vyjíždíme jen k tomu Úteráku, kde cvičíme a zjišťujeme, jestli máme techniku v pořádku.