Pro území tohoto geoparku hledají organizátoři a správci aktivní lidi se zájmem o přírodu, geologii, historii i kulturní památky Tachovska a okolí. „Rozšiřujeme řady odborníků i amatérů, kteří rádi poskytnou své znalosti o přírodních i kulturněhis­torických zajímavostech a turistických cílech nově vyhlášeného Národního geoparku GeoLoci," uvedl jeho ředitel Jan Florian. Park pro svoji činnost hledá spolupracovníky, kteří budou průvodci organizovaných vycházek do přírody, autory tipů na výlet a článků do novin a časopisů, spoluautory informačních materiálů pro návštěvníky, populárně-naučných publikací nebo odborných studií.

„Činnost národního geoparku je koordinována obecně prospěšnou společností GeoLoci, neziskovou organizací založenou místními obcemi, spolky a aktivními občany," popsal činnost ředitel.

GeoLoci v současné době zpracovává různé informační materiály pro širokou veřejnost, publikuje články apod. a snaží se představit zajímavosti a turistické cíle Tachovska.

„Národní geopark nabízí příležitost zapojit se do řady osvětových aktivit i odborného výzkumu jako například vedení organizovaných vycházek za přírodou či historií regionu, zpracování tipů na výlet do tištěných médií," doplnil Florian výčet činností s tím, že uvítají zapojení zapálených amatérů, milovníků místní krajiny, bývalých i současných pedagogů, studentů odborných škol až po renomované odborníky.

V případě zájmu o spolupráci s geoparkem napište na: antonin.hribal@denik.cz nebo dejte vědět do redakce Tachovského deníku. Vaši nabídku rádi předáme.