„Teď tu máme asi třicet centimetrů a na zprůjezdnění a schůdnosti místních komunikací máme nasazeny čtyři pracovníky s technikou,“ řekl Deníku v pondělí v deset hodin dopoledne starosta Přimdy Miloslav Kunt. „Sněžení nás ale tolik nezaskočilo, jsme na ně tady v Přimdě zvyklí,“ uvedl.

Město Přimda má k dispozici dva traktory s radlicemi. „A třetí radlici máme rezervní, kdyby se některá porouchala, abychom ji mohli hned nahradit. Dále máme multikáru s šípovou radlicí a sypačem a také frézu. Průběžně se snažíme udržovat místní komunikace i chodníky,“ doplnil Kunt.

Obsluha Meteorologické stanice v Přimdě tak bohatou sněhovou nadílku na přelomu listopadu a prosince nepamatuje. „Na stanici v Přimdě jsem už dvacet let, ale tolik sněhu tady v tomhle období snad ještě nebylo. Občas koncem listopadu nějaký sníh byl, ale v takovém množství asi ne,“ uvedl Emanuel Denk. V okolí meteostanice naměřili v deset hodin dopoledne třicet centimetrů sněhu, teplota čtyři stupně pod bodem mrazu. „Sněžení má sice ustat, ale podle radarů ne dřív než z pondělí na úterý,“ dodal Denk s tím, že intenzita sněžení zůstane zachovaná, tedy drobné vytrvalé sněžení (může se ale mírně zvýšit).

Nejvíce práce měli se sněžením tradičně silničáři. Správa a údržba silnic Stříbro se na Tachovsku stará o 784 kilometry silnic. „Veškerou techniku jsme nasadili v půl druhé v noci, od té doby jedeme nepřetržitě,“ sdělil Deníku ředitel SÚS Stříbro Miroslav Sedláček. „Podle hlášení, která mám k dispozici, pokračuje úklid sněhu ze silnic v rámci možností plynule, bez větších problémů. Jen ve Svojšíně jsme měli zapadlý vůz.“

Nejvíce potíží silničářům přidělávaly kamiony, uvízlé zejména v kopcích. „Na některých místech nám kamiony silnice zablokovaly. Požádali jsme proto policii, aby se je pokusila zastavit a případně směrovat někam, kde by nemohly uvíznout. Kamion zablokoval silnici například mezi Otročínem a Svojšínem, blokovaná silnice je také mezi Stříbrem a Kladrubami. Měli jsme hlášenou zablokovanou silnici také v černošínských serpentinách. Tam byl padlý strom, který jsme odstranili,“ popsal Sedláček.

Nejvíce sněhu bylo podle ředitele na silnicích v pohraničních oblastech, zejména na Rozvadovsku, Broumovsku a u Pavlova Studence. Dále také na Bezdružicku.