Jak Deníku sdělila starostka Barbora Nováková, zapojit chce obec i svoje obyvatele, které chce pozvat na veřejné projednání záměru, kde by mohly padnout konkrétní návrhy. "Prozatím jsme tuto myšlenku kvůli koronavirovým opatřením posunuli," uvedla.

Součástí vize vedení obce je například odpočinková zóna u rybníčku za kostelem, směrem ke hřbitovu. "Loni jsme tento rybníček odbahnili a právě kolem něj by měla vzniknout tato odpočinková zóna. Chtěli bychom vše spojit s úpravou návsi, pro kterou bude vytvořena studie. Při jejím zadávání a vytváření chceme myslet také na zadržování vody v krajině, protože náves je ve svahu. Takže povrchy cest bychom rádi vyměnili za nějaké zasakovací. Samozřejmostí bude posezení pro lidi a další prvky," dodala starostka.

Miroslav Janovec z Malonic vyrábí dudy už skoro čtyřicet let. Nástroje šly snad do celého světa
Dudy vyrobil pro známé muzikanty i exprezidenta. Nástroje šly do celého světa

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkPodle jejího vyjádření by ovšem změna neměla být razantní, náves už teď vůbec nevypadá špatně. "Ale cílem je, aby lidé chtěli jít na náves, posedět si tam a popovídat si," uzavřela s tím, že při revitalizaci bude třeba také dbát na to, že obec je vesnickou památkovou zónou.

Podobný záměr, tedy revitalizaci návsi, má obec Prostiboř v Telicích, což je místní část Prostiboře.