Zkrášlit náves v Nové Vsi se rozhodlo občanské sdružení Zvon. V rámci projektu, na který získalo bezmála třísettisícovou dotaci, vybudovalo na návsi posezení, oplocení kolem rybníčku a zasadilo novou zeleň.

„Nová Ves je křižovatkou tří turistických tras. Prostranství bylo v zanedbaném stavu, a tak jsme se rozhodli je upravit a vybudovat pro turisty i občany odpočinkové místo,“ řekla nám Lenka Cingrošová z občanského sdružení Zvon.

Na prostranství bylo nutné nejprve posekat trávu a odstranit náletové dřeviny. Sdružení očistilo břehy vodní nádrže, odstranilo drátěné pletivo kolem ní a postavilo zde dřevěný plot. „Srovnali jsme také prostranství za autobusovou čekárnou. Tam jsme vysázeli okrasné keře a lípy, vybudovali kryté posezení, umístili několik laviček a stojan na kola,“ dodala Cingrošová.

Obec, jak nás informoval starosta Třemešného František Borský, přidala novou autobusovou čekárnu a tabuli s turistickou mapou okolí v měřítku 1:35 000.
V rámci projektu teď bude občanské sdružení Zvon, které vyvíjí podobné aktivity na území Českého lesa na Domažlicku i na Tachovsku, pět let udržovat.