Její úpravy začaly již dříve. „V roce 2016 a 2017 jsme připravili podmínky proto, aby projekt mohl dotáhnout do finále. Problémem byla zastaralá dešťová kanalizace a vodovod na několika místech praskal. Tyto věci stejně jako například odvodnění nemovitostí jsou již hotovy,“ řekl Deníku starosta Kostelce František Trhlík. Všechny tyto investice vyšly na částku kolem sedmi milionů.

Na příští rok je pak naplánováno zmiňované velké finále. „Budou udělány všechny komunikace včetně ulic přilehlých, vydlážděny také budou vjezdy do přilehlých nemovitostí. Nezapomíná se ani na parkovací místa. Ty vzniknou u kaple a v částech, kde se nabízí, včetně přilehlých nemovitostí. Změnou také projde autobusová zastávka, která bude konečně na obou stranách,“ popsal podobu zrekosntruované návsi Trhlík. Nejspíše nejdůležitějším stavebním projektem v Ostrově ovšem budou nové chodníky. Ty zaručí chodcům mnohem větší bezpečí, kterého je v této lokalitě opravdu potřeba.

„Dělali jsme průzkum a ta čísla jsou až téměř k neuvěření. Za 24 hodin Ostrovem směrem na Stod a na Kostelec kolem tří tisíc vozidel. Bezpečné chodníky jsou tedy velmi důležitou součástí rekonstrukce.“ Se situací v Ostrově pomůže i plánovaná obytná zóna, která omezí rychlost a pohyb větších vozidel v místech mimo hlavní komunikaci.

Jak dále starosta zmiňuje, další novinkou především pro obyvatele obce bude svedění elektrického vedení do země. Nové budou také elektrické přípojky pro baráky. Vše bude pro obyvatele zdarma. „Mimo to se musí nainstalovat nové veřejné osvětlení. Doposud se nacházelo na zmiňovaných sloupech, které ale už nebudou. Celkově bych tedy řekl, že ostrovská náves projde opravdu pěknou změnou. Doufejme, že se bude občanům líbit a trochu jim uleví, vzhledem k tomu, že bydlí na takové dopravní tepně.“