Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrátil: zadržují mi peníze

Studánka, Havlíčkův Brod – Realitní kancelář Realty Center Limited – organizační složka Praha, družstevní byty v Přibyslavi a Havlíčkově Brodě a dosud nevypořádané peníze v řádu jednoho sta tisíc korun. Právě tyto skutečnosti hrají prim v neveselém příběhu Josefa Navrátila, seniora z Havlíčkova Brodu.

27.12.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Adam Knesl

„V televizi jsem jednou viděl reportáž o podvodech, které u nás jakási realitní kancelář páchala na seniorech při prodejích nemovitostí. Netušil jsem, že podobné události potkají i mě. A přitom nešlo o nic složitého: bezhotovostně prodat byt a zároveň koupit jiný prostřednictvím realitní kanceláře a advokáta,“ povzdechl si Navrátil.

Toho letos v dubnu zplnomocnil jeho vnuk k prodeji družstevního bytu v Přibyslavi a současně ke koupi jiného družstevního bytu v Havlíčkově Brodě. Zprostředkovatelem prvně uvedené transakce se stal makléř realitní kanceláře Realty Center Limited.

„Makléř zájemce o můj byt v Přibyslavi, chtěl jsem za něj jeden milion a dvě stě tisíc korun, skutečně našel. Kupující Martin Škacha složil tomuto makléři dvě stě tisíc korun jako blokovací zálohu a pak jsme prostřednictvím advokáta Zdeňka Ptáčka sepsali příslušnou smlouvu o převodu členských práv. Kupující pak složil zbývající jeden milion korun do Ptáčkovy advokátní úschovy,“ uvedl Navrátil.

Realitní kancelář Realty Center Limited posléze zprostředkovala i druhou transakci. V ní už Josef Navrátil vystupoval jako kupující a projevil zájem o družstevní byt v Havlíčkově Brodě za jeden milion a sto padesát tisíc korun.

Kámen úrazu

„Prostřednictvím uvedené realitní kanceláře jsem s prodávajícím Tomášem Chalupou uzavřel smlouvu a složil realitní kanceláři třicet tisíc korun jako blokovací zálohu. Advokát Ptáček pak Chalupovi s mírným zpožděním odeslal jeden milion korun, který u něho byl, jak jsem už uvedl výše, v úschově,“ pokračoval Navrátil s tím, že doposud bylo vše v pořádku. „Kámen úrazu ale nastal při vypořádání dvou set tisícové blokovací zálohy, která byla při koupi přibyslavského bytu složena Martinem Škachou do rukou makléře a posléze realitní kanceláři,“ konstatoval Navrátil. Tato blokovací záloha měla být rozdělena následovně: 120 tisíc korun měla realitní kancelář poslat Tomáši Chalupovi jako doplatek ceny za byt v Havlíčkově Brodě. Čtyřicet tisíc korun si měla ponechat jako provizi a zbývajících 40 tisíc korun měl od ní vyinkasovat Josef Navrátil. Realitní kancelář se však k tomu po dlouhé týdny i přes četné urgence a dotazy ze strany Josefa Navrátila neměla.

Do hry tak znovu vstoupil advokát Ptáček. Ten v zájmu urychlení celé kauzy připravil dodatek ke smlouvě, kterou Josef Navrátil opět uzavřel s Tomášem Chalupou.

„Podle tohoto dodatku jsem se měl s Tomášem Chalupou vypořádat sám, což znamená, že jsem mu měl vyplatit doplatek ve výši 120 tisíc korun místo realitní kanceláře. Advokát o dodatku realitní kancelář Realty Center Limited určitě vyrozuměl. A z toho jasně plyne, že realitní kancelář mi měla vyplatit těchto 120 tisíc korun a ještě 40 tisíc korun, jak to bylo uvedeno při dohodnutém dělení blokační zálohy. Já jsem ale od realitní kanceláře dostal jen těch 40 tisíc korun a na 120 tisíc korun marně čekám. A spolu se mnou vlastně i Tomáš Chalupa, kterého už přešla trpělivost a peníze teď, po dlouhých měsících, požaduje po mě,“ zlobil se Navrátil.

A opět připomněl četné urgence, e-maily a telefonáty, které si s realitní kanceláří Realty Center Limited, vyměňoval. Marně. „Vedoucí realitní kanceláře, Jana Jirková ze Studánky na Tachovsku, mě dlouhé týdny a měsíce odbývá sliby, výmluvami, popřípadě mi nebere telefon a tak podobně,“ dodal Navrátil.

Trpělivost ale přešla i vnuka Josefa Navrátila. V listopadu podal na Janu Jirkovou trestní oznámení. Domnívá se, že se dopustila trestného činu zpronevěry, případně podvodu.

Deník vyzval k reakci i ředitelku realitní kanceláře Realty Center Limited Janu Jirkovou. A to telefonicky i prostřednictvím elektronické pošty. Poskytl jí dokonce i kompletní vyjádření Josefa Navrátila a požádal ji, aby se k němu vyjádřila. Jirková zareagovala e-mailem. Mimo jiné v něm uvedla:

„Vyjádření vám rádi poskytneme, ale abychom vše správně zdůvodnili a nepoškodili naše klienty, je nutné doložit všechnu dokumentaci. Z důvodů nastávajících svátků a dovolených nejsme schopni vám vše doložit dříve než 5. ledna. 2012.”

O to samé se v úterý snažila i redakce Tachovského deníku. Žena svůj mobilní telefon nezvedala a na žádost poslanou e – mailem zatím neodpověděla.

Jaromír Kulhánek, Josef Holek

27.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení