Sbírka pro Hospic Sv. Jiří, jak Deník informovala vedoucí odboru kultury v Plané Petra Tomášková, byla v infocentru po celý rok 2020. "Formou bazaru knih se vybralo celkem 8672 korun. Stalo se již tradicí, že knihy odepsané z městské knihovny se dají k dispozici za symbolický příspěvek pět korun ve prospěch Hospice Sv. Jiří. Svými knihami přispívají také obyvatelé Plané a jejího okolí. Vzniká tak skvělá recyklace knih. Kromě beletrie nebo odborných knih, mohou „fajnšmekři“ přijít k takovým titulům, jako jsou Hovory s T. G. M. od Karla Čapka nebo sbírka Máj od Karla Hynka Máchy s ilustracemi od Jana Zrzavého," uvedla Tomášková.

Celorepublikové sbírce Paměti národa ke Dni válečných veteránů byl v plánském infocentru věnován listopad. "Vzhledem ke kratšímu trvání sbírky a k mimořádným opatřením, která v té době probíhala, se vybrala tomu odpovídající částka. I tak ale máme radost, že z celkové částky sbírky 1 794 783 korun se v Plané vybralo 495 korun," informovala vedoucí odboru kultury s tím, že prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa pomůže tato sbírka ulehčit život hrdinům v době ochranných opatření. Za vybrané peníze se budou moci obstarat léky, nákupy nebo také odborná pomoc.

"Děkujeme všem, kteří do obou sbírek přispěli. Finanční pomoci si velmi vážíme," doplnila Tomášková.

Také letos uvidí návštěvníci infocentra zapečetěnou kasičku. Do ní opět každý může přispět částkou pro Hospic Sv. Jiří a v listopadu se bude znovu přispívat do sbírky s prodejem vlčích máků, kterou organizuje Paměť národa ke Dni válečných veteránů.