V uplynulých letech se na křižovatce stalo několik dopravních nehod. Poslední byla před několika dny a vyžádala si jeden lidský život. Při bočním střetu tam zemřela spolujezdkyně a řidič byl letecky transportován do nemocnice.

Policie hovoří o křižovatce jako o nebezpečném místě a ráda by ji viděla v jiné podobě. „Už v minulosti jsme podávali podnět na stavební úpravy křižovatky, také vzhledem k jejímu profilu," poukázala tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a dodala, že Správa a údržba silnic by měla mít vyhotoven provizorní projekt na změnu vodorovného dopravního značení a do budoucnosti se počítá s celkovou rekonstrukcí křižovatky.

Přestavba tak, aby bylo místo bezpečnější, by podle silničářů stála sedm set tisíc korun až jeden milion. „Křižovatka by potřebovala docela rozsáhlou stavební úpravu," potvrdil Deníku Josef Popule, vedoucí stavební technik stříbrského střediska Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Nejednalo by se ale o přestavbu na kruhovou křižovatku, došlo by ovšem k celkovému zúžení a prodloužení chodníků.

V dohledné době se ale s většími zásahy do této křižovatky nepočítá. „Křižovatka je ze směru od dálnice a tržiště zbytečně velká, široká a nekázeň kamioňáků nezná mezí. Klidně se na ní otáčejí. Bohužel, je postavená podle projektu, který byl odsouhlasen v době výstavby dálnice," dodal Popule.

Dalším řešením, které by pomohlo zmírnit nebezpečí křižovatky, je omezení rychlosti. Značky počátek a konec obce jsou těsně za křižovatkou na odbočce do vsi Svatá Kateřina.

Podle mínění řady lidí by mohly být dopravní značky označující začátek a konec Svaté Kateřiny klidně na hlavní silnici. Řidiče, kteří tudy jinak mohou jezdit devadesátkou, by to přinutilo zpomalit.

S tím už obec Rozvadov, do jehož katastru lokalita patří, počítá. „V podstatě se to řeší od roku 2012. Teď konečně se podařilo jednání posunout dopředu. Zrovna dnes (v úterý – pozn. red.) jsme měli jednání s dopravním inspektorátem Policie České republiky, další jednání na příslušných úřadech máme příští týden," řekl Deníku starosta Rozvadova Bořivoj Vrabec.

„V nejbližších dnech chceme značky objednat a jakmile přijdou je osadíme na hlavní silnici, aby byla křižovatka bezpečnější," dodal starosta s tím, že se zároveň jedná také o tom, jak zajistit více bezpečnosti na zastávce autobusu, která při silnici je.