Jediné lázně Plzeňského kraje zažily návrat pěvecké legendy. Po více než čtyřiceti letech v Konstantinových Lázních vystoupil Václav Neckář se skupinou Bacily. Předvečer sobotního festivalu Lázeňské struny se tak podle pořadatelů odehrál jeden z největších koncertů, jaké lázeňská obec v poslední době zažila. Po úvodním intru, trvajícím patnáct minut, nastoupily Bacily v čele s Václavem Neckářem na scénu a za bouřlivého potlesku zazněly známé písně.

„Daří se mi docela dobře, 
v sobotu hrajeme ve Vrchlabí, v pondělí pak v Jindřichově Hradci, pořád jsem na cestách," sdělil Deníku před koncertem zpěvák a podotkl, že Tachov a Tachovsko tak trochu zná. I když více vzpomíná na západočeská lázeňská města, jako jsou Mariánské Lázně nebo Karlovy Vary. „Do lázní jezdím vždy moc rád. Tady v Konstantinových Lázních už jsem se stačil rozhlédnout a překvapilo mne a líbí se mi, jak jsou tu pěkně opravené domy." Nevystupuje zde poprvé. „Tuším, že někdy v roce 1971 jsem tady zpíval s bráchou a skupinou Bacily. Také v Tachově i v Plané, ale to už je opravdu dlouho, jak říká pan starosta Konstantinek, v minulém století," usmíval se Neckář.

Krom lázeňských měst se nejraději vrací do místa svého raného dětství. „Když mi byly tři roky, tak jsme se s rodiči přistěhovali do Ústí nad Labem. Mám tam dodnes několik spolužáků a rád se tam vracím." V pátek večer zazněla také píseň Kdo vchází do tvých snů má lásko. V textu originálu je zmiňován Salvádor Dalí. „Zdeněk Rytíř přetextoval originál a já tam zpívám ale různá jména. Salvádor Dalí, Mikoláš Aleš a poslední dobou i Karel Gott," a také tak to zazpíval před lázeňským publikem.

Pravidelně koncerty navštěvují členky fanklubu. Letos tento klub oslavil čtyřicetileté výročí. „Sem by měla přijet i Jindra Sedláková z Plzně, kterou znám z Jedličkárny od roku 1967, je to bezvadná žena," řekl zpěvák před vystoupením.

Fanklub Václava Neckáře v hledišti nechyběl. „Je nás celkem nějakých sto padesát až dvě stě, tady do Lázní nás přijelo osm a jeden malý chlapec a to je také člen klubu," sdělila Deníku fanynka Sedláková. „Známe se už čtyřicet let a na koncertech se vídáme tak padesátkrát do roka. Jezdím na téměř všechna vystoupení do vzdálenosti nějakých dvě stě kilometrů."

V sobotu na scénu nastoupily další skupiny a formace Lignit, St. Johny Trio, Shannon, Vladimír Merta, Ondřej Fencl, Jan Hrubý. O vrchol večera se postarala přední folková Spirituál kvintet a závěr patřil Ivanu Hlasovi a jeho Triu. „Šlo o největší akci, kterou tu poslední roky pořádáme. Odhadem přišlo na osm set padesát lidí," zhodnotil starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl. „Nejvíce mne zaujalo vystoupení Václava Neckáře a Ivana Hlase s jeho skvělou závěrečnou šou," dodal osobní postřeh.