Domácí i přespolní mohli v letošním ročníku obdivovat devět odvážných posádek roztodivných a podivuhodných plavidel, které se snažily doplout od startu na dva kilometry vzdálenou louku. Řeku tak na sobotní odpoledneobsadili piráti, vodníci, plovoucí mlýn, Vikingové a další plavidla. Vikingská, asi pět metrů dlouhá dřevěná s pětičlennou posádkou však měla během plavby problémy a k cíli málem nedoplula.

„Nevšimli jsme si, že je jeden z barelů prasklý a ostatní jsme špatně utěsnili,“ vysvětlil Ondřej Cimprik důvod, proč chvíli po vyplutí naskákali udatní bojovníci v beraních kůžích do vody a plavidlo dotlačili. „Bylo to jedno, šli jsme při lodi a popíjeli s akvabelkama,“ dodal „Viking“ František Kasl. Prý nesmějí chybět na žádném ročníku. Vloni se jejich plavidlo proměnilo v koráb návštěvníků z jiné planety. Rok předtím zase nasedli do ponorky. Jedna z kanoí na přídi vezla obraz bývalého prezidenta Gustáva Husáka.

„Aniž by se shodly, tak si asi přede dvěma lety vybraly téměř všechny osádky motiv komunistického režimu,“ uvedl Petráň. Podle něj to dokazuje, že si lidé konečně po 18 letech dokážou dělat z časů minulých srandu.

Více postřehů z neckiády přineseme v Tachovském deníku ze dne 24. července.