Hledat drobné mince už nemusí řidiči, kteří chtějí zaparkovat na placených parkovištích v Tachově. Provozovatel totiž spouští službu, která řidičům umožní zaplatit za parkování platební kartou nebo pomocí zprávy SMS. Možnost platit mincemi ale zůstává. „Několik dní už mohou řidiči nový systém využít. Variabilní možnost uhradit parkovné zvyšuje komfort pro řidiče. Chápeme, že ne vždy měli potřebnou částku v mincích,“ řekl Deníku jednatel společnosti Sluměta Tachov Miloslav Voják, která placená parkoviště provozuje.

Parkovacím automatům na náměstí Republiky, v Husitské ulici a na parkovišti nad Husitskou ulicí tak nově přibyl terminál pro placení kartou. Po jejím přiložení k bezdotykovému zařízení stačí nastavit požadovanou dobu parkování a po odsouhlasení se příslušná částka automaticky strhne. Po uhrazení parkovného platební kartou nebo hotovostně, vydá parkovací automat označený lístek, který je nutné vložit za sklo dovnitř automobilu kvůli případné kontrole.

Poněkud jiná je situace u platby prostřednictvím SMS. Zpráva se posílá ve tvaru státní poznávací značky auta, čas parkování a můžete si zadat i zaslání upozornění na konec předplacené doby parkování. Zpráva o úhradě parkovného je odeslána také do mobilního telefonu obsluhy parkoviště, která má hlídání zpoplatněných parkovišť na starosti.

„Hlídáme všechny tři parkoviště, obcházíme auta a lístečky kontrolujeme. U plateb mobilem mi přijde potvrzení. V případě, že automobil nemá vložený parkovací lístek za sklem a nemáme ho ani v došlých zprávách, voláme Městskou policii. Ochota řidičů platit parkovné ale stoupá,“ uvedla pracovnice Sluměty Tachov Iva Štípková s tím, že pokud se stane, že je platební automat mimo provoz, obsluha pak vypíše řidiči papírový parkovací lístek.