K jedné z nejzávažnějších nehod došlo 16. června na okraji obce Tisová. Od Tachova přijížděla prázdná nákladní souprava na převážení dřeva, řidič uvedl soupravu do smyku a ta smetla protijedoucí dodávku s rumunskými dělníky. Na místě byl jeden mrtvý a sedm zraněných. Později v nemocnici zemřela ještě jedna osoba.

Celkově bylo loni při nehodách na silnicích tachovského okresu lehce zraněno 230 osob, těžce zraněno jich bylo osm a šest lidí přišlo o život. "V porovnání s předloňským rokem se jedná o nárůst v počtu lehce zraněných osob o 37, i v počtu usmrcených, a to o čtyři. Těžce zraněných osob bylo o jednu méně než v předloňském roce," informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Celková škoda při nehodách dosáhla téměř 33,3 milionu korun.

Jak dále mluvčí uvedla, z celkového počtu dopravních nehod jich řidiči motorových vozidel zavinili 399. "Řidiči nemotorových vozidel zavinili osm nehod, na chodce připadá šest dopravních nehod, přičemž děti do 15 let byly viníkem dopravních nehod v jednom případě."

Z různých příčin dopravních nehod patřil k nejčastějším alkohol, a to ve 44 případech (což je o 11 méně než v roce 2019). Viníků pod vlivem jiných omamných látek policisté evidují šest. Od 83 nehod řidiči ujeli.

Ovšem nejčastějšími příčinami nehod jsou nesprávný způsob jízdy (247 případů), nepřiměřená rychlost (113 případů) a nedání přednosti v jízdě (36 případů). Ze dnů v týdnu se pak nehody stávaly nejčastěji v pátek (73), středu (68) a sobotu (67). Naopak nejméně řidičů havarovalo v neděli (43) a v úterý (51).

Nejvíce dopravních nehod se podle policejní statistiky za loňský rok stalo na silnicích druhých tříd, a to 144, nejméně pak na silnici první třídy (což je na Tachovsku silnice od exitu dálnice v Nové Hospodě směrem na Planou a Chodovou Planou. V tomto úseku bylo 26 nehod. Na dálnici D5 na území okresu se stalo 50 havárií.