„Jeho zdravotní stav je vážný,“ uvedla Lenka Ptáčková, tisková mluvčí rychlé záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tachova. „Při oživování řidiče nám pomáhala zdravotní sestra, která byla v terénu u pacientů a na místě nehody byla první.

Společně s ní jsme provedli nepřímou masáž srdce a pomocí ambuvaku jsme provedli umělé dýchání. Před odletem byl stav pacienta stabilizovaný,“ uvedl Jaroslav Klima, mladší velitel zásahu. Profesionální hasiči připravili přistávací plochu pro vrtulník a zajistili unikající látky z vozidla. „Nehodu jako takovou jsem neviděl.

Na místo jsem dorazil mezi prvními. Má žena zavolala integrované složky a já jsem pomáhal zraněného vytáhnout z vozidla. Naštěstí byla na místě zdravotní sestra, která poskytla první pomoc,“ uvedl Erik Tóth z Halže. Mezi prvními byl u nehody i Petr Kovařík, starosta Boru. „Jel jsem z jednání z Halže zastavil jsem své vozidlo za ostatními a běžel jsem pomoci s vyproštěním muže.Bohužel jsem měl vybitý mobilní telefon, nemohl jsem zavolat první pomoc,“ konstatoval starosta.