Auto sjelo u Sytna na Tachovsku mimo vozovku a narazilo do můstku

U Sytna na Tachovsku sjel policejní vůz do příkopu a zastavil jej až betonový můstek. Policista, který seděl na místě spolujezdce, byl na místě mrtev, jeho tři kolegové skončili v nemocnici.

„To místo je nebezpečné. Už se tam stalo několik nehod. Jeden známý tam někdy před deseti lety zdemoloval auto, ale měl tenkrát štěstí, nic se mu nestalo. Báli jsme se tam chodit i pěšky,“ řekla nám žena ze Stříbra, která pochází ze sousední Sulislavi.

Policejní automobil havaroval mezi Sulislaví a Sytnem kolem páté hodiny ranní. „Posádku tvořili čtyři policisté Správy Západočeského kraje, všichni z oddělení doprovodu vlaků,“ potvrdila Hana Malá z tiskového odboru Ministerstva vnitra ČR s tím, že policisté se vraceli po noční službě na základnu.

„Proti řidiči, kterým je sedmačtyřicetiletý asistent nadstrážmistra, bylo zahájeno trestní řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala Malá.

Přesná příčina nehody a úmrtí policisty se šetří, případ převzala Inspekce ministra vnitra. Jak dodala Malá, čeká se na znalecké posudky a pitvu. „Alkohol nebyl prokázán,“ uvedla.

Podle některých svědků, kteří jeli kolem místa neštěstí, nasvědčovaly okolnosti nehody tomu, že řidič za volantem usnul. „Možná to tak bylo. Jel jsem kolem a viděl jsem policejní auto v příkopu nabourané do můstku. Nikde ale nebyla vidět brzdná dráha,“ uvedl Václav Bodiš ze Sytna.

Podle informací ze zdroje blízkého policii vyjela policejní fabie vpravo mimo vozovku a poměrně dlouho jela mimo ni a v příkopu, než ji zastavil můstek.

První vozidlo, které přijelo na místo neštěstí, byl linkový autobus. „Pomocí přenosného hasícího přístroje řidič autobusu uhasil zahoření v motorové části policejního auta,“ informoval nás mluvčí hasičů Plzeňského kraje František Vaško. Jak dále uvedl, hasiči po ochlazení vozidla ihned začali zaklíněného policistu vyprošťovat. Lékař záchranné služby však musel konstatovat jeho smrt.