„Podmínka je jediná. Kdo chce být pasován na nejblbějšího sedláka, musí přinést nejtěžší bramboru ze všech účastníků,“ uvedl předseda soutěž pořádajícího Sportovně – kulturního klubu Přimda Ludovít Ferdinandy.

Nejtěžší vzorek přinesl Petr Budka z Přimdy. „Brambora váží 1,596 kilogramu,“ oznámil výsledek vážení Ludovít Ferdinandy.
Petr Budka měl z vítězství i ceny, kterou bylo živé sele, velkou radost. „Radost mám hlavně za svého kolegu ze zaměstnání Ondřeje Sudora. On mi totiž bramboru dal. Rozhodně jsem ale nečekal, že jeho výpěstek vyhraje,“ usmíval se. „ Přibyla mi ale starost. Selátko chci věnovat majiteli brambory a nevím, co s ním budu přes víkend dělat,“ dodal Petr Budka se smíchem.

Druhé místo v kategorii nejtěžší brambory patří sedláku Moravcovi ze Starého Sedliště, třetí pak sedláku Hatajovi z Tachova.
Soutěže se zúčastnil také Jaromír Matoušek, předseda Spolku přátel piva Obušek v Tachově. „Od spolučlenů – sedláků jsem posbíral vzorky a přivezl je sem. Jak dopadli, se dozví až ode mne,“ podotkl.

„Je to obrovká recese a takovou Obušek vždy bude podporovat. Však také my pořádáme podobnou soutěže. A to o nejlepší guláš, zhotovený výhradně mužskou rukou a pivní štafetu,“ připomněl Jaromír Matoušek.

Přimdská akce sklidila úspěch také u vítěze. „Je to parádní kulturní akce, pořadatelům patří moje velká poklona,“ uvedl Petr Budka.
Pátý ročník se nesmazatelně zapíše do historie. „Zúčastnil se ho rekordní počet uchazečů a vzorků. A to pětačtyřicet,“ potěšilo Ludovíta Ferdinandyho.
Soutěž je už známa daleko za hranicemi Tachovska. „Vzorky přihlásili sedláci z Plzně i Karlovarského kraje. Takový zájem nás těší a my v soutěži určitě budeme pokračovat,“ přislíbil předseda SKK Přimda.

Jaký osud čekal soutěžní vzorky? Propadly ve prospěch provozovatele Selské hospůdky.
Soutěž měla doprovodný program, který například spočíval v co nejpřesnějším odhadu všech soutěžních brambor. Vítězem tipovací soutěže se stala Jana Komoňová z Přimdy. Celkový součet byl 44,5 kilogramů. Vítězka se spletla o čtyři dekagramy.
Na programu byl i test všeobecných znalostí a soutěž o nejkurioznější bramboru.