„Jde o druhý ročník soutěže ve vaření. A určitě budeme i nadále pokračovat, protože nás to baví a je to i něco nového, jak se lidé a veřejnost může zapojit do kulturní akce," seznámila Deník pořadatelka Michaela Chovancová s tím, že příští rok budou vařit, ochutnávat a soutěžit o nejlepší halušky.

Do sobotního klání se přihlásilo několik lidí nejen z Hošťky, ale i z Rozvadova a okolních vesnic. Vzorky gulášů posuzovala šestičlenná porota. „Do poroty jsme vybrali osazení, aby nebyli například v rodinném vztahu se soutěžícími a podobně. Každý vzorek porota ochutná, posoudí chuť, vůni a barvu," řekla pořadatelka.

Soutěž není ničím omezena a každý mohl omáčku přinést s jakýmkoliv masem – nejvíce soutěžících kuchařů zvolilo divočinu.
Do soutěže se přihlásili jak ženy, tak muži. Zapojil se i rodák z Hošťky Štefan Strapek: „Guláš jsem vařil klasicky a jako maso jsem zvolil divočáka. Přihlásila mě snacha. Když manželka nemá čas nebo není doma, tak uvařím, jinak je to pro mně ale výjimka."

Pro tento ročník trumf v gulášiádě udělala žena – Markéta Kajerová z Hošťky. „Samotnou by mě to nenapadlo se přihlásit. Udělala to má kamarádka." Porotcům její guláš chutnal absolutně nejvíce a možná to bylo výběrem ingrediencí. „Připravila jsem klasiku – omáčku s cibulí, mletou paprikou a použila jsem dva druhy masa – vepřové a hovězí," dodala.

Všichni soutěžící dostali od sponzorů a pořadatelů hodnotný dárkový koš a výherce byl mimo jiné ohodnocen pořádnou flákotou masa – masem z daňka.
Celý soutěžní gulášový večer doprovázela hudební skupina Dexon, která připravila zábavu a lidé tančili na pomalé i rychlé písně celou noc.
V průběhu večera si mohli lidé kupovat lístky do tomboly, kde byly připraveny opravdu hodnotné ceny. Soutěže a zábavy se zúčastnilo kolem sta účastníků.