Řada respondentů se bojí, že kvůli hospodářské krizi hrozí, že přijdou o svojí práci. „V podniku, kde pracuji, se o této možnosti už mluví docela nahlas a stále častěji. Bojím se, že budu mezi těmi, kterých se bude týkat propouštění,“ strachuje se Jaromír Prause z Plané. „Nedovedu si představit, co bych v tom případě dělal. Živím čtyřčlennou rodinu a v mém věku bych si jinou práci hledal jenom velice obtížně. Sice bych dostal nějaké to odchodné, ale to by nás dlouho živit nemohlo,“ dodal.

Udržet si svoji pozici v zaměstnání si přeje také jedenatřicetiletá Magda Doubravová, účetní z Tachova.
„Tuhle práci mám hodně ráda. Prodělala jsem kvůli účetnictví několik kurzů. Kdybych o tuto práci přišla, všechno by vlastně přišlo vniveč,“ otřásla se Tachovanka v hrůzné představě.

Pro řadu občanů práce a peníze nejsou zase až tolik důležité. „Hlavní je zdraví a mít vedle sebe někoho blízkého. To je přece to, co si navzájem přejeme. Ať už je to při narozeninách, nebo při oslavě Nového roku. Ještě jsem neslyšela, aby někdo někomu k blahopřání připojil, aby se mu finančně dařili, nebo aby nepřišel o práci,“ usmála se Karla Jeřábková z Tachova.„A nejsem si jistá, že by peníze přinášely štěstí a spokojenost,“ dodala.