První ročník turnaje v bowlingu uspořádali v sobotu členové Sboru dobrovolných hasičů v Boru. Zúčastnilo se ho dvanáct družstev, která poskládaly sbory dobrovolníků z Plané, Stráže, Studánky a domácího Boru.

„Vůbec tady nejde o to, aby někdo vyhrál. Spíše se chceme pobavit. Vždyť tolik možností k vzájemnému setkání, kromě výjezdů, vlastně nemáme,“ uvedl Vladimír Křižka, velitel výjezdové jednotky borských hasičů.
Dvanáct týmů se rozdělilo do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým.
Vítězové skupin si to mezi sebou rozdali o celkové prvenství, družstva na druhých místech pak o třetí místo.
„Chlapi i ženské se do turnaje hlásili s nadšením,“ podotkl Josef Švarcbek, velitel plánských hasičů. „Jsem přesvědčený, že máme na to, abychom vyhráli. Vždyť tady máme tři týmy,“ usmál se Švarcbek.

„Bowling hraju podruhé v životě a je to na mně vidět. Vůbec mi to nejde. Ale až se dostanu do tempa, věřím, že přispěju k nějakému dobrému umístění,“ hýřila sebevědomím Hana Fejlová z Plané.
Prvenství a putovní pohár v premiérovém ročníku vybojoval tým Studánky, druhé a třetí místo patřilo družstvům ze Stráže.
„Touto cestou děkuji provozovateli bowlingu za to, že nám umožnil, abychom turnaj vůbec mohli uskutečnit,“ připomněl Vladimír Křižka.
Velitel borských hasičů zároveň doufá, že sobotní akce nebyla poslední.

„Moc bych si přál, aby se z toho stala tradice. Věřím, že to okolní sbory chytne a dalších ročníků se jich zúčastní víc. V budoucnu bych rád mezi námi přivítal i profesionální hasiče,“ nastínil.
Zúčastnění projevili velkou spokojenost.
„Svůj účel turnaj splnil. Hlavní je, že jsme se dokázali odreagovat a posedět s kamarády,“ shodli se na závěr bowlingového klání.