„Obec na Tachovsku, jež čítá 326 obyvatel, se tak stala letošním vítězem soutěže. Ctiboř tak s těsným počtem dětských hlasů předstihla strom města Bělá nad Radbuzou. Vítězný symbol Vánoc pochází z tvůrčí dílny ctibořských Sedmikrásek. Další stromy, které zaujaly porotu, stojí v Dolech, Studánce a Starém Sedlišti,“ informovala Deník manažerka akční skupiny Sylva Heidlerová.

„Strom ve Ctiboři je souměrný, lemují ho ručně vyrobené řetězy ve tvaru hroznů a balíčky, které Ctibořští o prvním adventu snášeli na obecní úřad. Ozdoby jsou tradiční, dětskou komisi zaujaly nápadité rampouchy,“ doplnila Heidlerová s tím, že výhra přísluší tamnímu kolektivu žen s názvem Sedmikrásky, které se starají nejen o vánoční atmosféru, ale o celkový život v obci. „Finanční výhru použijí prý nejen na oslavu vítězství, ale především na zakoupení vánočního osvětlení pro příští rok,“ uvedla manažerka Místní akční skupiny Český les.

Činnost kolektivu Sedmikrásek popsala také starostka Ctiboře Jarmila Žemličková. „Sedmikrásek je devětadvacet, aktivních nás je ale jen dvanáct,“ upřesnila starostka. „Strom jsme chystaly na zpívání koled o prvním adventu. Praktikujeme to tak, že se domluvíme na schůzi, jak bude stromeček vypadat, občané pak nosí na úřad ozdobné balíčky. V závěru zdobilo s pomocí hasičského žebříku šest žen a dva hasiči. Máme radost, to víte, nečekali jsme to,“ vyjádřila se.

Vítězství v anketě přineslo Ctiboři finanční odměnu. „Místní akční skupina Český les finančním darem pět tisíc korun ocenila nejen estetický výsledek, ale i snahu, zájem o obecní život, dobrovolnou činnost,“ vysvětlila Heidlerová.